שאלות ותשובות

בקנייה מהיצרן תידרשו לשלם משלוח, מע"מ ושחרור ממכס. יבוא כמות גדולה של תנורים לישראל מקטינה את עלות המשלוח לפריט וכך גם את המחיר ללקוח. בנוסף תוכלו לדבר איתי ישירות בעברית, אנגלית (או בגרמנית אם תרצה) ולקבל ייעוץ. אם תרצו להחזיר את התנור  ליצרן, תאלצו לשלם סכום גבוה עבור משלוח חזרה לארץ המוצא.

האחריות ניתנת על ידי היצרן. אני אעשה כמיטב יכולתי לעזור בשאלות אחריות במידת הצורך, או אפילו לבצע תיקון במידת האפשר. תנאי האחריות תלויים בהצהרת היצרן המופיעה בדפי החנות.

באופן כללי, כל כלי בישול שצבוע שחור מבחוץ (עבור תנורים פרבוליים, הסירים צריכים להיות שחורים גם מלמטה), כל צבע כהה יעבוד כמעט באותו מידה, כמו חום כהה או כחול כהה, אך רצוי לא מבריק (רפלקטיבי). המכסה יכול להיות שחור או מזכוכית. במקרה של תנורים פרבוליים, יש לבדוק את מחזיקי הסירים (בצדדים ובכפתור המכסה): אם הם עשויים מפלסטיק, אנא עטפו אותם בנייר אלומיניום מכיוון שהם ייחשפו לקרינה ישירה ומרוכזת שעלולה להמיס את הפלסטיק. סיר כבד (כמו פויקה) עשוי מברזל יצוק יעבוד גם כן, אך ייקח קצת זמן לחמם אותו בנוסף לאוכל שבסיר. מצד שני, האוכל יישאר בו חם לזמן ארוך יותר. לבישול מהיר יותר, סיר פלדה דק (למשל Granite ware – ראה כאן) או אלומיניום יעבוד טוב.  אפשר אפילו להשתמש בכלי זכוכית מפיירקס, אם אתם לא מבשלים אורז לבן (הצבע הלבן מחזיר הרבה מהקרינה והבישול ייקח זמן רב).

שקיות לאפיה (המשמשות לאפייה בתנור רגיל) מתאימות וניתן לעשות בהן שימוש חוזר. חשוב שתקנו את השקית הגדולה, שתוכל להכיל את סיר הבישול.

בישראל ניתן להשתמש בתנורי שמש מאפריל עד נובמבר כמעט בכל יום, ובחודשים האחרים – בכל יום בהיר, גם אם הוא קר. לפרטים נוספים, ראה את העמוד: "מספר ימי הבישול האפשריים" (בהכנה).

עדיין לא, אבל אני שוקל להציע סדנאות כאלה בסמוך למיקומי או במקום אחר בארץ, תלוי בביקוש. אם את/ה מעוניין/נת – אנא כתוב/י לי.

אנו מספקים רק לשוק המקומי, כלומר רק בתוך ישראל. אנא צור קשר עם היצרנים בנוגע למשלוח לכל מקום אחר בעולם.

עיינ/י בבקשה ב"תנאים והגבלות" לנוסח המשפטי המלא. בקיצור, את/ה רשאי לבטל את ההזמנה שלך תוך 14 יום מבלי לתת סיבה. על מנת שהסחורה תהיה זכאית להחזרה, אנא וודא/י שהסחורה נרכשה במהלך 14 הימים האחרונים.
לקבלת החזר, יש להשיב לי את הסחורה באריזה המקורית, ללא שימוש או נזק.

ה- SunTaste מגיע עם חוברת מתכונים קטנה שתוכל/י להתחיל. אבל יש הרבה מתכונים באינטרנט. כדוגמא מומלץ לבדוק את הקישור הזה כאן בו תוכל/י למצוא מתכונים רבים לכל מיני בישולים סולאריים. אם יש לך שאלה ספציפית, אל תהסס לכתוב לי לכתובת info.sunandcook@gmail.com.