אודות

אם אם תוהים מי עומד מאחורי אתר זה ומדוע החלטתי לבנות אותו:

כל הקריירה שלי הייתה קשורה לאנרגיה סולארית. אני מאמין שאסור למין האנושי לכלות את משאבי כדור הארץ, כפי שעשינו כבר יותר ממאה שנה. עבדתי כחוקר בתחום האנרגיה הסולארית, ופיתחתי אופטיקה חדשה כדי לשפר את היעילות של מערכות המרת אנרגיה סולארית, כגון ריכוז השמש במערכות  פוטוולטאיות או תרמיות. לפני כ 15 שנה התחלתי לברר על השימוש באנרגיה סולארית לבישול. אחרי הכל, אנרגיה סולארית היא למעשה ללא עלות (למעט אנרגיה שהושקעה בציוד). בנוסף, בישול באמצעות השמש אינו מחמם את הבית, דבר הגורם לעלויות אנרגיה משניות על מיזוג אוויר ברוב המדינות.
Daniel Feuermann
בישול סולארי יכול להיות תהליך בישול איטי, השומר על הויטמינים וגם על טעם האוכל. עם זאת, ישנם תנורי שמש הפועלים כמו גריל, ומבשלים או מטגנים בטמפרטורות גבוהות. בישראל, מעטים האנשים המודעים לאופציה זו. כוונתי, באמצעות אתר זה, להגדיל את המודעות בישראל לבישול באמצעות אנרגיית השמש , ובכך לתרום, גם אם מעט, להפחתת טביעת הרגל הקולקטיבית שלנו. האתר כולל חנות מקוונת, שמטרתה להנגיש רכישה של תנורים ממש כאן בישראל. כל אחד יכול לייבא בעצמו את התנור האהוב עליו לשימוש עצמי, כפי שעשיתי אני. אך זה די יקר – משלוח ומיסים יכולים לעלות עד 50% מהתנור עצמו. יבוא תנורים בכמויות גדולות יותר מאפשר להציעם בישראל במחיר נמוך במקצת; כאשר עלויות המשלוח והיבוא מתחלקות בין פריטים רבים. אשמח לספק קישורים ליצרני תנורים סולאריים אחרים (אני לא יכול לייבא את כל העיצובים האפשריים) והקורא רשאי לבחור לרכוש ישירות מהם.

אפשרות נוספת היא לבנות בעצמך תנור שמש. ישנם שפע של עיצובים זמינים באינטרנט. עיצובים תוצרת בית עשויים שלא להיות יעילים באותה מידה (יתכן שהם לא יגיעו לטמפרטורה גבוהה כזו של תנור סולארי מסחרי) והם לרוב עמידים פחות. בניתי בעצמי תנורים סולארים, ואשמח לשתף את העיצובים.

אני מקווה שאתר זה יהיה אינפורמטיבי עבורך, ואולי אפילו מעורר השראה. בישול סולארי הוא משהו שצריך ללמוד – אני ואשתי התחלנו עם תנורים פשוטים, והשתמשנו בהם רק כמה פעמים בחודש. בהמשך רכשנו תנור תיבה מסחרי, שעם הזמן הפך לתנור העיקרי שלנו, אנו משתמשים בו כמעט בכל יום שמש (במספר ימי השמש בשנה אדון בנפרד – כמובן שזה תלוי איפה אתם גרים).